Dlaczego Akademia Dobrego Projektu?

Skąd pomysł, aby założyć Akademię?

Aby być dobrym architektem wnętrz potrzeba bardzo wielu umiejętności ( zajrzyj na wpis 'Jak to właściwie jest być Architektem Wnętrz”).  Część z nich nabywa się głównie poprzez doświadczenie ( np. „kierownik budowy” czy „doradca” ), część jest w dużej mierze wrodzona ( „stylista” ). Ale dużą część można się nauczyć. W zasadzie tę najważniejszą umiejętność, czyli wiedzę architektoniczną, techniczną zdobywa się poprzez naukę. Najlepiej skończyć odpowiednie studia, jak np. architekturę. Wówczas wiedza techniczna jest najpełniejsza. A co z tymi osobami, które marzą o pracy architekta wnętrz, ale nie planują iść na studia architektoniczne? Albo  z tymi, którzy rozpoczęli już pracę jako architekt wnętrz i są zagadnienia, w których nie czują się pewnie i szukają możliwości, aby tę wiedzę pogłębić? Lub z tymi, którzy szukają potwierdzenia swoich umiejętności? 

Właśnie tym osobom wychodzimy naprzeciw.

Wierzymy, że:

– każdy architekt wnętrz może dobrze i zgodnie z zasadami technicznymi przygotować projekt wnętrza.

– wiedza techniczna jest jednym z najważniejszych elementów dobrego projektu

– każdy dobry projekt opiera się uniwersalnych zasadach projektowych i u jego podstaw leży dobre rzemiosło

– dobrego rzemiosła można się nauczyć

Głównym założeniem Akademii Dobrego Projektu jest to, aby przekazać wiedzę i narzędzia potrzebne do rzetelnego, dobrego wykonania projektu wnętrza. Aby krok po kroku objaśnić zasady dobrego projektu. Aby każdy, kto skorzysta z naszej wiedzy, mógł stworzyć projekt, który będzie cechował się przede wszystkich doskonałym rzemiosłem oraz brakiem błędów wynikających z  niewiedzy technicznej. W naszych kursach, e-bookach, na blogu pokazujemy i omawiamy jak uniknąć takich błędów, na co należy zwrócić uwagę, jak przedstawić dane zagadnienie, aby uzyskać jak najlepsze rozwiązanie. 

Ponieważ od projektantów coraz częściej oczekuje się nie tylko rzetelnej wiedzy technicznej, ale także umiejętności przedstawienia swojej wizji w formie wizualizacji 3D – uczymy także, jak przygotować realistycznie taką wizualizację.  Na bazie programu Cad Decor uczymy wizualizacja każdego pomieszczenia począwszy od kuchni, salonu,  łazienki, pokoi dzieci czy sypialni po pomieszczenia biurowe, sklepy czy salony kosmetyczne. Pięknie przygotowana wizualizacja bardzo skraca proces projektowy i nierzadko zastępuje więcej niż tysiąc słów. Bardzo podnosi także wartość samego projektu. 

 

Zespół Akademi Dobrego Projektu to:

Basia Węgrzyn, która  jest główną pomysłodawczynią Akademii Dobrego Projektu. Jest absolwentką  Akademii Sztuk Pięknych na wydziale Architektury Wnętrz i Wzornictwa Przemysłowego we Wrocławiu.  Prowadzi własne studio projektowe.  Jest także założycielką i administratorką grupy na Facebooku  „CAD Decor – dla projektantów”.

Ewa Szymczak jest magistrem inżynierem architektury po Politechnice Krakowskiej ( posiada uprawnienia budowlane do projektowania bez ograniczeń od 2011 roku). Jest także stypendystką Technische Univeristät Kaiserslautern oraz posiadaczką dyplomu Royal Insitute of British Architect. Doświadczenie zawodowe zdobywała m.in. w biurze architektonicznym Nick&Partner w Monachiu oraz w studio ADS, gdzie współtworzyła m.in. takie projekty jak terminal na lotnisku Poznań Ławica, czy Sale Ziemi. Prowadzi własne biuro projektowe – Biuro projektowe Ewa Szymczak.

Wioleta Wójciak ukończyła Historię Sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Przez kilkanaście lat zajmowała się projektowaniem mebli w firmie FM FORTE, a także projektowaniem stoisk targowych dla FM FORTE przede wszystkim w Polsce ( m.in. stoiska na Międzynarodowych Targach Poznańskich) i w Niemczech ( m.in. stoiska na targach w Kolonii, Barntrup ).  Prowadzi swoje studio projektowe LAVIA wnętrza i meble, w którym projektuje wnętrza i prowadzi sprzedaż mebli.

Naszą wiedzę i doświadczenie zdobywałyśmy przez ponad 20 lat. Najpierw na studiach, a potem na licznych warsztatach, kursach i szkoleniach. Uczymy się zresztą nadal, aby być na bieżąco z trendami i zmianami, jakie zachodzą w zakresie budownictwa, wnętrzarstwa i innych pokrewnych dziedzinach. Podnosimy sobie poprzeczkę stawiające coraz to nowe wyzwania. A przy tym chętnie się dzielimy naszymi umiejętnościami.


Jeśli temat Ciebie zainteresował – polecam wpis o tym, jak to jest być Architektem Wnętrz.

Przeczytasz o tym TUTAJ. 


opracowanie: Wioleta Wójciak

Leave a Comment

Przewiń do góry